piątek, 21 listopada 2014

Chleb Pszenny Bez Wyrabiania


Bardzo nam się podoba przepis na chleb pszenny bez wyrabiania- spektakularny efekt minimalnym wysiłkiem. W rezultacie powstaje chleb z dziurami, chrupki, pachnący, idealny na sobotę i niedzielę, idealny towarzysz podczas długich rodzinnych rozmów. Pozostałe dodatki na przykład pomidory, sery, oliwki czy wędlina, zaręczamy, że jeśli są lub ich nie ma, przy tym chlebie nie mają żadego znaczenia. Chleb sam się wybroni. Ten przepis został przeniesiony na nową stronę Tapenda.pl Aby przejść do całego przepisu. Kliknij TUTAJSkładniki *

 • mąka manitoba- 500 g
 • woda 380 g
 • sól- 18 g
 • świeże drożdże- 7 g
  * ilość na 2 chleby, 350 g każdy

6 komentarzy:

 1. Pięknie wygląda, pewnie jeszcze lepiej smakuje, a pracy przy nim bardzo mało! Pycha!

  OdpowiedzUsuń
 2. Od dłuższego czasu marzę o domowym chlebie, dziękuję za przepis :) Wygląda na to ,że wreszcie odniosę sukces ... ;) Pozdrawiam - M.

  OdpowiedzUsuń
 3. co to znaczy- mąka manitoba??
  aga4232

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maka Manitoba to mąka pszenna o 12-14 g białka na 100 g mąki. Manitobę używa się do wzmocnienia mąki słabej czyli np. mąką typ 450/500. Manitobę używa się również do ciast długodojrzewających, np. ten przepis. Mąka nie wymaga użycia dużej ilości drożdży.

   Pozdrawiamy serdecznie
   Tapenda

   Usuń
  2. aha ale czy u nas ta mąka ma konkretną nazwę i producenta? gdzie można ją kupić?

   Usuń
  3. Maka Manitoba to nazwa własna, tak jak na przykład mąka ziemniaczana. W Polsce pszenica tego rodzaju nie jest uprawiana dlatego mąka jest w całości importowana.W Poznaniu bez problemu mąkę Manitoba można dostać w sieci Piotr i Paweł - brązowa torebka z napisem - farina Manitoba ( mąka Manitoba). W tej sieci manitoba znajduje się na tych samych regałach co najzwyklejsza mąka pszenna.
   Kiedy już ją dostaniesz spróbuj również innych przepisów z naszej strony z mąką manitoba. Ciabatta z ogromnymi dziurami jest wspaniała http://tapenda.blogspot.com/2014/11/ciabatta-z-ogromnymi-dziurami.html, pizza na cieście długowyrastającym to też rarytas http://tapenda.blogspot.com/2014/10/ciasto-do-pizzy.html
   Wszystkie te przepisy łączy mąka, dużo wody, mało drożdży !!!!!! ale też i dużo czasu. Jak to się mówi- bez pracy nie ma kołaczy, ale będziesz zadowolona/y jeśli nie gustujesz, podobnie jak ja, w marnym drożdżowym cieście.

   Pozdrawiamy serdecznie
   Tapenda

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...