czwartek, 9 sierpnia 2012

Dorada według przepisu sprzedawcy ryb

Francesca wstaje rano i biegnie do ulubionego sklepu rybnego. Sprzedawca wie, że Francesca byle czego nie kupi. Podaje jej zawsze najlepsze i najświeższe okazy. Na bazie długoletniej znajomości, podpowiada Francesce jak „ okaz” przyrządzić. Francesca wraca do domu, zostawia rybę w lodówce, całuje syna i biegnie do salonu, w którym przemienia piękne kobiety w jeszcze ładniejsze.
Po południu pojechałam do Francesci. Pamiętała, że lubię lody pistacjowe, dlatego pobiegła do lodziarza, również zaprzyjaźnionego, i kupiła najlepsze kremowe lody pistacjowe na świecie.

Od słowa do słowa, w końcu i tak temat zszedł na temat gotowania. Francesca wypróbowała przepis sprzedawcy ryb i była zachwycona, ja przepis spisałam i wypróbowałam. Też jestem zachwycona, więc go przedstawiam " krok po kroku" 

Zapraszamy na przepis. Ten przepis został przeniesiony na nową stronę Tapenda.pl Aby przejść do całego przepisu. Kliknij   TUTAJ


9 komentarzy:

 1. Uwielbiam doradę, a ta wygląda bosko:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczny przepis na rybę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rybka prezentuje się świetnie;)

  ps. wkradła Ci się literówka w tytule

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stokrotne dzięki :D

   Pozdrawiamy serdecznie
   Tapenda

   Usuń
 4. Dorady jeszcze nie jadłam, ale wygląda tak znakomicie, że aż jutro poszukam w moim sklepie rybnym. Pytanie tylko czy ją dostanę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dorady w Polsce są juz dość popularne. Bardzo dobrze się sprawdzi labraks/ bar ( to to samo). Tyle, że one ( labraksy) są dłuższe i wymagają podłużnej patelni przeznaczonej do przygotowywania ryb.

   Pozdrawiamy serdecznie
   Tapenda

   Usuń
  2. Beatrice, powinnaś dostać bez problemu, są w każdym większym markecie. I co najważniejsze to pyszna ryba, a na Waszych zdjęciach Tapendo wygląda jak żywa, ma nawet taki błysk w oku ;-)

   Serdeczności,
   E.

   Usuń
 5. Bardzo, bardzo chciałabym być Francescą. U mnie ryb prawie dostać nie można niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawie, to nie znaczy, że ich nie ma :D

   Pozdrawiamy serdecznie

   Tapedna

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...